botanika - altany

Streszczenie!!!!!!!!!!!!Ratujcie ........

Na podstawie fragmentu tekstu z tomu I " Nad Niemnem" od słów: "Wszedłszy do altany" do słów: "Wyszedł z altany"
Napisz tekst mający formę:
Streszczenia albo Listu:))))))))))))))
17-05-2006 10:44

"Znaczenie Altany dla rozwoju świadomości malarskiej Pankiewicza potwierdzają wyraźnie z nią analogie pierwszego polskiego obrazu, w którym świadomie zastosowano środki impresjonistyczne, a mianowicie Targu na kwiaty. Obraz ten pokazuje uliczkę między pełnymi kwiatów straganami, po której na pierwszym planie przechadzają się dwie kobiety; w głębi zamyka przestrzeń kolumnada kościoła Św. Magdaleny. Analogie z Altaną występują zarówno w koncepcji płótna, łączącego plenerową kompozycję figuralną z motywem przejrzystego, otwartego na działanie światła wnętrza (u Gierymskiego ażurowej ścianki altany, u Pankiewicza przezroczystych dachów straganów), jak również w linearnej perspektywie alejki biegnącej ukośnie w prawo.
Po szoku spowodowanym nowościami zjawiska (pierwsza wzmianka o impresjonizmie pojawiła sią w prasie w 1883 r. z okazji wystawy pośmiertnej Moneta, później, aż do opublikowania na łamach "Tygodnika Ilustrowanego" 15 III 1890 r. recenzji Czesława Jankowskiego z pierwszego pokazu Pankiewicza i Podkowińskiego, panowała właściwie cisz) - zaczęto negatywnie lub przychylnie, ale stosunkowo wnikliwie analizować powstające dzieła.
W 1892 r., kiedy Pankiewicz wchodzi w okres modernistyczny, Podkowiński prezentuje swoje prace na indywidualnej, największej w dziejach impresjonizmu warszawskiego wystawie w salach zachęty."

ciąg dalszy na > http://webart.omikron.com.pl/PAINT/GLOSARY/IMPRE/

M.
05-04-2006 09:41

Co mam zrobic w takiej sytuacji?

Jestem w 6 klasie i 8 lat temu, gdy bylem w przedszkolu zakochalem sie w (teraz jest najpopularniejsza dziewczyna w klasie i szkole zresztą) Wiki. I tak od 8 lat nie mam odwagi do niej podejsc, za kazdym razem jak juz sie odwazylem ktos mi przezkadzal. Raz gdy u niej bylem to byla z nia jej kolezanka taka nawet spoko i Krystian. Siedzielismy se pod altana i gadalismy az do chwili gdy krystian przywala mnie do altany i zaczyna mnie jebac po glowie, a ze altana byla stara to sie zawalila. Dziwnym trafem wszyscy zdarzyli uciec tylko nie ja i do dzis mnie po tym boli glowa. Od tego czasu zawsze jak gadam z wiki i jest milo i tak dalej, pojawia sie krystian i zaczynamy sie jebac i to ostro...... Pomóżcie, co mam zrobic?? To sie ciagnie od 8 lat!!!
07-04-2010 08:00