botanika - Nie widzę efektów

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Nie widzę efektów...
Napisano 13-02-2005 16:30
karolino! kurs nie przyniósł mi efektów, a uczę sie najlepiej ze szkoły, ale..w takim razie po co sie na niego zapisałam?? oto odpowiedz skusila mnie do tego chec czytania 2000 słow na minutę. ale co robic aby tyle słów czytać zmierzylam szybkosc czytania i wychodzi 135,135 a ja chce więcej. co mam robic byc moze jakis e- mail nie doszedł do mnie prosze o szybką odp doda
Tylko jeden mail dotyczył szybkiego ...
Napisano 26-01-2021 03:54:23
, przez zadane
Sprobuj na https://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
Tylko jeden mail dotyczył szybkiego ...
Napisano 13-02-2005 23:04
, przez Renata
Tylko jeden mail dotyczył szybkiego czytania. Być może za szybko spodziewasz się efektów. Kurs wymaga wielu ćwiczeń, pamiętaj o tym. Zachęcam do zakupu książki T. Buzana "Podręcznik szybkiego czytania" lub e-booka P.Sygnowskiego "Szybkie czytanie dla wytrwałych". W tych poradnikach znajdziesz wiele cennych wskazówek dotyczących szybkiego czytania oraz ćwiczenia, dzięki którym szybkość Twojego czytania na pewno znacznie wzrośnie. Możesz je zamówić pod poniższymi adresami:

http://www.szybkanauka.sciagawa.pl/buzan/szybkie_czytanie/
http://szybkie-czytanie.zlotemysli.pl/opis.php
Mogę dodać, że nastawienie też jest waż...
Napisano 30-07-2005 14:00
, przez helpmen
Mogę dodać, że nastawienie też jest ważne. Stosuj sugestię, że czytasz coraz szybciej po każdym teningu.
e-booki podane przez Renatę na 99% nie ...
Napisano 01-08-2005 16:23
, przez ciano
e-booki podane przez Renatę na 99% nie wystarczą!!!
Ja mam je obydwa, a uczę się z e-booka Sygnowskiego. Ćwiczenia wykonuję od miesiąca, ale efekty są raczej małe, mimo że ćwiczyłem codziennie po pare godzin. Zaraz powiem dlaczego:
1. Dla osoby, która pierwszy raz się styka z tym zagadnieniem dużo rzeczy jest niezrozumiałych. Np. pan Sygnowski pisał, że trzeba wyeliminować fonetyzajcę ćwicząć czytanie z zagłuszaniem. Nie dodał, że trzeba to robić z równoczesnym poszerzaniem pola widzenia. Ja popełniałem taki błąd przez 1,5 tygodnia czytając pare godzin dziennie i nie widziałem żadnej poprawy.
2. Trzeba być naprawdę wytrwałym, żeby się nie poddać, trzeba walczyć z samym sobą, bo np. u mnie efekty były prawie niewidoczne. Nie mówię już o frustracji, kiedy zrozumiałem, że 1,5 tygodnia ćwiczyłem coś bezcelowo.
3. Tak naprawdę ćwiczenia powinny być dostosowane do indywidualnych predyspozcji ucznia i powinny być przez kogoś kontrolowane.

Obecnie staram się czytać dwoma fiksjami z szybkością około 800 słów/min przy bardzo słabym zrozumieniu. Pracuję nad tym i nie popełniam błędów. Bardzo pomogła mi korespondencja mailowa z Panem Sygnowskim, który wyjaśnił mi moje wątpliwości i napisał mi pare ważnych rzeczy, których nie zawarł w swoim e-booku.


A teraz jeszcze moje zdanie na temat nauki szybkiego czytania nie wychodząc z domu: prawie się nie da, trzeba być cholernie upartym albo nieziemsko zdolnym.
Ciano, da się samemu nauczyć szybkiego ...
Napisano 03-08-2005 18:29
, przez helpmen
Ciano, da się samemu nauczyć szybkiego czytania. Ja jestem tego przykładem - nauczyłem się sam :) Fakt, że trzeba być wytrwałym ale się opłaca.
Ja moge dodac ze bezsensowne sa ...
Napisano 26-12-2006 20:37
, przez Mariusz84
Ja moge dodac ze bezsensowne sa cwiczenia na sile one obnizaja koncentracje i motywacje i dla tego wytrwalosci brak , nie uczcie sie po kilka godzin dziennie tym systemem 1-2 tygodnie i macie dosyc i efektow nie widac , struktura naszego umyslu pozwala nam sie uczyc z pelna koncentracja 20-30 minut potem 5-10 minut odpoczynku pozniej znowu 20-30 minut 5-10 minut odpoczynku i jesli ktos naprawde potrzebuje to ostatni raz 20-30 minut i koniec, nie uczyc sie wiecej niz 1- 1,5 h bo pozniej to tylko przemeczamy sie i zniechecamy do dalszych cwiczen i wybrac jeden dzien w tygodniu gdzie wogole sie nie uczymy,a pozniej to zaprocentuje wieksza checia i motywacja w dalszej nauce.(w ramach odpoczynku dobrze jest sie polozyc zamknac oczy i gleboko oddychac-to wynika z tego ze komorki mozgowe kilka razy wiecej potrzebuja tlenu od komorek miesniowych ,a podczas intensywnej nauki nie robiiac przerwy i nie dotleniajac naszego mozgu szybko sie meczymy, dekocentrujemu itp) Mam nadzieje ze te rady przydadza sie zycze efektywnej nauki.
Ja moge dodac ze bezsensowne sa...
Napisano 14-10-2009 15:16
, przez tom99
Polecam DARMOWY KURS szybkiego czytania

http://KodCzytania.GoURL.pl
pytanie:
odpowiedź: