botanika - Stawy- warunki rosliny, zwierzeta

1. Zadaj pytanie
2. Odpowiedz
3. Dowiedz sie więcej

Polecane pytania


Dodaj swoje zadanie domowe za darmo

Stawy- warunki rosliny, zwierzeta...
Napisano 06-05-2005 14:10
, przez szalek
Mam napisać krutka notke, czy wymienic po prostu. Jakie warunki, rosliny, zwierzeta znajdują sie w stawach.
...
Napisano 26-05-2018 15:41:03
, przez zadane
Sprobuj na http://dojrzewamy.pl. Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!
...
Napisano 06-05-2005 18:19
, przez ania16
Stawy -niewielkie zbiorniki wodne o głębokościach kilku metrów,w których światło dociera do samego dna.Panują w nich warunki zblizone do warunków w strefie przybrzeżnej jeziora.
Wahania temperatury są duze,zawartość soli minralnych,tlenu jest za zwyczaj znaczna.
W całym stawie mogą rosnąć rośliny zakorzenione w jego dnie.Począwszy od brzegu,występują rośliny ziemno-wodne,a następnie oczerty.
Dalej od brzegu , w głębszej wodzie znajduja sie rośliny całkowicie zanurzone.Na powierzchni wody unoszą sie;rzęsa wodna,żabiściek pływający,paproć wodna,glony.
Fauna stawów to zwierzęta bezkręgowe,oraz kręgowce (żaby ,ropuchy,ryby ) :]
Dzięki jeszcze tylko jedno pytanie tma ...
Napisano 06-05-2005 21:07
, przez szalek
Dzięki jeszcze tylko jedno pytanie tma jest "żabiściek pływający" ? i ziemno-wodne, a następnie [u:33b6710529]oczerty[/u:33b6710529]. ? a tak wogóle to jakie sa te rośliny ziemno wodne? jestem troszke przytepawy z bioli,

Pozdraw
SzAlEk
[b:142022c4b3]Rośliny ziemno-wodne(...
Napisano 07-05-2005 10:40
Rośliny ziemno-wodne(amfibiotyczne) rosną równie dobrze w wodzie jak na lądzie. Łączą w sobie cechy roslin typowo wodnych i typowo lądowych. Zazwyczaj rosną one zanurzone w dolnej części, podczas gdy górna ich część wznosi się wysoko nad wodę. Mogą jednak znieść okresowe całkowite zatopienie lub zupełne wynurzenie. Tu zaliczamy: strzałkę wodną, żabieniec, marka szerokolistnego, trzcinę zwyczajną, pałkę, łączeń baldaszkowaty, rukiew wodną, szczaw lancetowaty, skrzyp bagienny itd.
Żabiściek pływający(Hydrocharis morsus-ranae) to bylina, chętnie odwiedzana przez płazy zjadające żerujące na niej ślimaki(stąd nazwa!), o wonnych, białych kwaiatch. Żabiściek jest rośliną wolnopływającą, spotykaną w stawach, jeziorach, głębokich rowach i starorzeczach, szeroko rozpowszechnioną w całej Eurazji. Rozmnaża się wegetatywnie za pomocą zimujących pączków i generatywnie(owoce okrągłe, nieregularnie pękające na szczycie, nasiona małe, otoczone galaretowtą powłoką).
[b:f4d08cbc83]Oczerety[/b:f4d08cbc83](...
Napisano 07-05-2005 10:48
Oczerety(nie oczerty!) to dość wieloznaczne pojęcie. W mowie potocznej oraz w literaturze pięknej określenie to odnosi się do wszelkiego rodzaju pasów roślinności wynurzonej. W tym sensie ""oczeretami" są trzcinowska, turzycowiska, zarośla tataraku, pałki rogoży, jeżogłówki, sitowca, łany manny mielec itd.
W botanice "oczeret" to konkretny rodzaj Schoenoplectus, z rodziny turzycowatych(Cyperaceae). Są to byliny o czołgającym się klączu, o grubej, ciemnozielonej, wysokiej na 1-3 metry łodydze, o kwiatostanie w formie rozpierzchłej, nieco podobnej do wiechy wierzchotki, rozpowszechnione nad brzegami jezior, stwaów i sadzawek całego świata.
A w ogóle to o jakich stawach piszesz ...
Napisano 07-05-2005 10:50
A w ogóle to o jakich stawach piszesz Szalku? Masz opisać stawy karpiowe, pstrągowe, parkowe sadzawki czy może Stawy Tatrzańskie?
pytanie:
odpowiedź:


load_avg: 0.51